Reklama

„Wziął Je w objęcia”

„Wziął Je w objęcia”

02.02.2003
Czyta się kilka minut
D

Dzisiaj - jak Symeon - weź Dziecię Boże z rąk Maryi i przytul Je do swojego serca. Masz do tego prawo. Ono przyszło na świat również dla ciebie. Poczuj Jego rączki obejmujące twoją szyję. Poczuj ciepło Jego ciała. Przytul Je, jak święty Antoni Padewski. Niechprzekaże pokój twojemu skołatanemu sercu. Niech ustąpią wszystkie urazy, niechęci, uprzedzenia, złości, gniewy. Niech oddalą się od ciebie, ulecą jak złe chmury. Potem złóż Dziecię Jezus z powrotem w ręce Maryi i odejdź do ludzi. I bądź posłańcem pokoju. Uśmierzaj, uciszaj, łagodź burze, gniewy, smutki, niechęci. Bądź posłańcem pokoju. Choćby tylko na dzisiaj.

668

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]