Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

03.10.2022
Czyta się kilka minut
P

Paryż, 13. dzielnica

Dramat, reż. Jacques Audiard, Francja 2021, Nowe Horyzonty VoD

Zamiast pocztówkowego „miasta miłości” dostajemy mozaikowy portret mieszkańców paryskiego Les Olympiades, gdzie na przekór brutalistycznej architekturze kwitnie skomplikowane życie erotyczne. Inspirując się komiksem „Śmiech i śmierć” Adriana Tomine’a, twórca „Proroka” spogląda świeżym i nieuprzedzonym okiem na młode pokolenie Francuzów.

Lot

­Dokumentalny, reż. Anna Zakrzewska, Łukasz Ronduda, Polska 2022, TVP VoD

W 2019 r. podczas weneckiego Biennale pokazał przenicowany odrzutowiec. Przygotowania do tego wydarzenia są pretekstem, by odtworzyć losy Romana Stańczaka – rzeźbiarza z nurtu sztuki krytycznej, który w połowie lat 90. zniknął z radaru. Film podąża tropem jego przerwanej działalności artystycznej i trudnych doświadczeń osobistych.

...
1784

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]