Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

21.06.2021
Czyta się kilka minut
J

Jakub Józef Orliński i Il Pomo d’Oro

Koncert, reż. Patrick Lauzé, Francja 2018, Mezzo, 25 VI, 20.30, 29 VI, 18.50

Polski kontratenor wraz z europejską orkiestrą pod batutą Francesca Cortiego wykonuje muzykę późnego baroku. W programie utwory Johanna Davida Heinichena, Arcangela Corellego, Antonia Vivaldiego, Jana Dismasa Zelenki, Nicoli Faga i Johanna Adolpha Hassego. Miejsce nagrania to Théâtre Impérial w Compiègne.

Jimmy Carter, rockandrollowy prezydent

Dokumentalny, reż. Mary Wharton, USA 2020, Nowe Horyzonty VOD

Dziś już wiemy, że muzyka popularna może ocieplić wizerunek polityka. Pod koniec lat 70. rozpoznał to przyszły prezydent USA z ramienia Demokratów, zjednując sobie przychylność m.in. Boba Dylana, Williego Nelsona czy Johnny’ego Casha. W zabawny, ale i solidnie udokumentowany sposób film pokazuje, jak rockowa ...

1840

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]