Reklama

Ładowanie...

W cieniu wirusa i polityki

W cieniu wirusa i polityki

31.01.2022
Czyta się kilka minut
VALERY SHARIFULIN / TASS / FORUM
Z

Zdecydowana większość przywódców państw zachodnich zbojkotuje otwarcie zimowych igrzysk olimpijskich, które zaczynają się w Pekinie w piątek 4 lutego; powodem są represje wobec Ujgurów w prowincji Sinciang (niektórzy mówią tu o ludobójstwie) i w Hongkongu. Problemem dla Pekinu jest też rozprzestrzenianie się w Chinach wariantu Omikron; kontynuując politykę „zero covidu”, władze poddają twardemu lockdownowi całe miasta, gdzie wykryto infekcje. Przypadki zachorowań są też wśród sportowców – mimo rygorystycznego systemu izolacji, w jakim ma się odbywać impreza. Na zdjęciu: obok stadionu łyżwiarstwa szybkiego „Lodowa Wstęga”, Pekin, 31 stycznia 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]