Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Skazany na drop out

Skazany na drop out

04.02.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 3/13
Z

Z dużą aprobatą przeczytałem tekst Pani Justyny Melonowskiej. Polemizuje ona z tyradami doktora Michała Bilewicza, który chciałby m.in. pozbawić nauczycieli akademickich w Polsce drugiego etatu, wymuszając w zamian za to realizowanie ambitnych badań społecznych, z których skorzystaliby podatnicy finansujący pracę akademików. Chciałem poruszyć wątek jedynie zasygnalizowany przez panią doktor Melonowską. Chodzi o chorą atmosferę polskich uczelni, ideologię rywalizacji kształtowaną przez niedobre regulacje prawne – w ostatnich czasach wręcz „biegunkę legislacyjną”. Nie najlepszy klimat społeczny oraz kultura pracy w polskich uniwersytetach determinowane są oprócz przeregulowania ustawodawczego także rozrastającym się już chyba we wszystkich obszarach funkcjonowania cywilizacji północnoatlantyckiej turbokapitalizmem, który trafia na podatny grunt gorszej strony natury ludzkiej, wsobnych...

2593

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]