Reklama

Scandalum sandomieriense

Scandalum sandomieriense

04.02.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 3/13
P

Proszę o zamieszczenie suplementu do tekstu Zuzanny Radzik „Malowidło, które kłuje”. Zdanie Autorki streszczające wypowiedź niżej podpisanego o fakcie, że mimo kary śmierci, stosowanej w okupacyjnej Polsce, było wiele bohaterskich rodzin, które uratowały ogromną rzeszę Żydów przed zagładą Shoah, zostało połączone ze smutną konstatacją, iż antysemityzm nie wygasł wśród katolików polskich i „daje o sobie znać także wśród członków episkopatu”.

Dotknięty poczuł się także mój Pasterz Diecezji Sandomierskiej bp Krzysztof Nitkiewicz. Nigdy w czasie opisywanej sesji „żydowskiej” w Sandomierzu w dniu 11.01.2013 r. nie wskazywałem żadnych nazwisk biskupów polskich z oskarżeniem o taką postawę, przed którą przestrzegał wiele razy Jan Paweł II.

W październiku 2009 r. bp Józef Życiński zorganizował w Lublinie międzynarodową sesję poświęconą tej tematyce. Nie padło w czasie tej sesji...

2244

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]