Reklama

Ładowanie...

Różni w drobiazgach

17.10.2004
Czyta się kilka minut
Podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono - po raz piąty - nagrody Totus (9 października). Wśród laureatów znaleźli się Władysław Bartoszewski oraz Zofia Morawska z Zakładu dla Niewidomych w Laskach.
T

Totusy przyznaje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia; uroczystość powiązano z obchodami Dnia Papieskiego. Nagrodzeni w jednej z czterech kategorii (każda ma odrębną kapitułę) otrzymują statuetkę i 50 tys. zł. Tegoroczną galę transmitowała Telewizja Polska, przybyli m.in. nuncjusz apostolski i Prymas oraz gość specjalny Dnia Papieskiego - o. Pasquale Borgomeo, dyrektor Radia Watykańskiego.

W kategorii “Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza" (kapituła pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego) uhonorowano Zofię Morawską oraz Stowarzyszenie Parafiada imienia św. Józefa Kalasancjusza. Obchodząca w tym roku setne urodziny administratorka zakładu w Laskach jest wybitną specjalistką z dziedziny tyflologii, czyli nauki niewidomych pisania i czytania. “Nie zasłużyłam na nagrodę, bo wszystko, co w życiu otrzymałam, było wielką łaską darmo daną...

4094

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]