Reklama

Psycholog w mediach

Psycholog w mediach

06.08.2012
Czyta się kilka minut
Cytatów takich, jak te można w ostatnich miesiącach znaleźć w polskich mediach wiele:...

„Widzę młodego człowieka, w którym jest tyle ciepła, co w otwartej zamrażarce” (o ojcu tragicznie zmarłej Madzi z Sosnowca);...„Według mojej oceny wygląda na psychopatkę” (o Katarzynie W.).

Anonimowi internauci? Dziennikarze tabloidu? Autorami przytoczonych oraz wielu podobnych „ekspertyz” są psychologowie i psychiatrzy, co i rusz proszeni przez media o sporządzenie „portretu psychologicznego” osób podejrzanych o zbrodnie. Bardzo wielu w podobnych sytuacjach po prostu odmawia wypowiedzi. Inni – co pokazuje nie tylko „sprawa Madzi”, ale też świeża historia Jamesa Holmesa z Denver – ochoczo na prośby przystają (atmosferę linczu przy okazji tragedii z Sosnowca, budowaną nie tylko przez „ulicę”, ale też media oraz niektórych psychologów, opisywaliśmy na łamach „TP” w ciągu ostatnich miesięcy).

„W telewizji i gazetach coraz częściej można znaleźć wypowiedzi psychiatrów na...

1784

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]