Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

13.06.2016
Czyta się kilka minut
Fundacja Charytatywna Pomoc Polakom na Kresach im. ks. dr. Mosinga zwraca się z prośbą do Czytelników „TP” o pomoc dla podopiecznych – Polaków żyjących na Ukrainie.

​17-letnia Władzia Potrywajło z Szepetówki od stycznia choruje na nowotwór węzłów chłonnych. Rodzice sami pokrywają koszty związane z chemioterapią i pobytami Władzi w szpitalu. Miesięczna suma wydatków to ok. 2,5 tys. zł – na realia ukraińskie niemożliwa do zdobycia. 58-letni Włodzimierz Szerszniow ze Lwowa, również chory onkologicznie, leczenie ma zabezpieczone do lipca tego roku, a potem będzie potrzebny preparat Votrient, na Ukrainie pełnopłatny, z ceną w przeliczeniu ok. 7360 zł. 29-letni Jurek Sanżarowski z Kamionki Buskiej od dziecka choruje na cukrzycę. Choroba od początku źle leczona spowodowała mocne uszkodzenie nerek i wzroku. Ratunkiem dla Jurka byłaby pompa insulinowa – jej koszt to ok. 10 tys. zł. Miesięczna renta Jurka wynosi 1000 hrywien, czyli 150 zł. Pomoc potrzebna jest również dla 46-letniej Ludmiły Dzierżyńskiej z Szepetówki, ciężko chorej neurologicznie, i dla 42-letniej Heleny Bakowicz ze Lwowa (transplantacja nerki). Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji:
BGŻ SA 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700
z dopiskiem: „Pomoc dla chorych”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]