Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

01.04.2014
Czyta się kilka minut
Fundacja Charytatywna Pomoc Polakom na Kresach im. ks. dr. Mosinga zwraca się z serdeczną prośbą do Czytelników „Tygodnika Powszechnego” o pomoc dla dwóch polskich rodzin z Ukrainy.
M

Młodzi nauczyciele Wanda i Bolesław Gawlukowie ze wsi Piotrowce na Bukowinie na początku lutego w pożarze stracili dom, a z nim cały dobytek. Do pożaru doszło w czasie, gdy oboje występowali z chórem na Śląsku.
Druga z rodzin to małżeństwo Kaławajów z Czyszek k. Mościsk, których 3-letni syn cierpi na rzadką chorobę moyamoya. Romek rok temu przeszedł bardzo ciężką, ale ratującą życie operację w klinice w Zurychu, która pozwoliła zatrzymać niektóre procesy chorobowe. Klinika w Szwajcarii jest jednym z trzech ośrodków na świecie wykonujących takie zabiegi. Konieczne jest dalsze leczenie, rehabilitacja i konsultacje lekarskie. Najbliższa wizyta planowana jest na maj, jej koszt to ok. 30 tys. franków szwajcarskich. Rodzicom udało się zebrać 1/3 kwoty.
Dla Czytelników „Tygodnika Powszechnego” chcących wesprzeć naszych rodaków podajemy numer konta fundacji: BGŻ SA 23...

1010

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]