Reklama

Po co Eucharystii demonstracje?

Po co Eucharystii demonstracje?

17.07.2012
Czyta się kilka minut
W niedzielę 8 lipca 2012 roku w sali konferencyjnej Herbewa odbyła się kolejna debata Krakowskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego” pt. „Po co Eucharystii demonstracje?”, będąca kontynuacją czerwcowego spotkania „Eucharystia – misterium czy wiec?”.
fot. Klub Tygodnika Powszechnego w Krakowie
W

W dyskusji udział wzięli socjolog i pedagog dr hab. Ewa Bobrowska (UJ), psychiatra i psychoterapeuta prof. Bogdan de Barbaro (UJ), historyk i teolog liturgii ks. prof. Stefan Koperek (UPJPII) oraz prowadzący obydwa spotkania teolog i językoznawca ks. prof. Wiesław Przyczyna (UPJPII).

Ks. prof. Wiesław Przyczyna rozpoczął od podsumowania poprzedniej debaty, w której prelegenci i uczestnicy doszli do wniosku, że w dzisiejszych czasach mamy do czynienia ze zjawiskiem desakralizacji i instrumentalnego traktowania Eucharystii, wykorzystywanej jako pierwszy punkt programu imprez o charakterze politycznym. Ks. prof. Stefan Koperek w krótkim wykładzie zwrócił uwagę na to, że prawidłowo pojmowana Eucharystia jest owocem miłości Chrystusa oraz misterium świętości i zbawienia, a także uświęceniem codzienności życia chrześcijanina. Z kolei dr hab. Ewa Bobrowska przeprowadziła analizę...

1866

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]