Reklama

Ładowanie...

Obraz Tygodnia

09.03.2003
Czyta się kilka minut
R

Rozpad koalicji rządowej: po tym jak Sejm, głosami m.in. PSL, odrzucił rządowy projekt ustawy o winietach, Leszek Miller zwrócił się do prezydenta o zdymisjonowanie ministrów z PSL. Polską rządzi gabinet mniejszościowy: koalicji SLD-UP brakuje do sejmowej większości 19 głosów. Liderzy SLD rozpoczęli rozmowy o współpracy z małymi kołami poselskimi (m.in. skupionymi wokół b. ministrów rolnictwa Artura Balazsa i Romana Jagielińskiego).

Wicepremier Grzegorz Kołodko przedstawił plan reformy finansów państwa. Zakłada on m.in. stopniowe obniżanie podatków (i - w jednym z wariantów -wprowadzenie zerowej stawki podatkowej dla najuboższych) w zamian za rezygnację z ulg oraz zniesienie automatycznej indeksacji rent, emerytur i płac w sferze budżetowej.

W Pałacu Prezydenckim doszło do spotkania kierownictwa SLD, członków rządu i ministrów Kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego. Obozy...

5085

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]