Reklama

Nowy biskup koszalińsko-kołobrzeski

Nowy biskup koszalińsko-kołobrzeski

25.06.2007
Czyta się kilka minut
Przez 17 lat posługi biskupiej w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Edward Dajczak najwięcej troski poświęcił klerykom, nauczycielom i młodzieży. Swoje doświadczenie wykorzysta teraz w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, gdzie zastąpił obecnego metropolitę warszawskiego abp. Kazimierza Nycza.
Bp Edward Dajczak
P

Pierwsze lata swej posługi bp Dajczak spędził w seminarium duchownym w Gościkowie-Paradyżu, gdzie jako rektor stworzył nowy program wychowawczy oparty na większej podmiotowości kleryków. Po sześciu latach przeniósł się do Gorzowa, by pracować w północnej części diecezji. Zainicjował nowe zasady przygotowania do bierzmowania, zakładające katechezę parafialną i grupy domowe. Od 1999 r. organizuje "Przystanek Jezus" dla młodzieży przybywającej na "Przystanek Woodstock". Jest współtwórcą Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli "Warsztaty w Drodze", która co roku wyrusza z Zielonej Góry na Jasną Górę. W Episkopacie jest m.in. Delegatem ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

Nowy biskup koszalińsko-kołobrzeski ma 59 lat, święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Wilhelma Pluty 15 czerwca 1975 roku w Gorzowie Wlkp., sakrę biskupią zaś 6 stycznia 1990 r. z rąk papieża Jana...

1035

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]