Reklama

Nie żyje największy poliglota wśród orangutanów

Nie żyje największy poliglota wśród orangutanów

14.08.2017
Czyta się kilka minut
39-letni Chantek zmarł 7 sierpnia w zoo w Atlancie, gdzie spędził ostatnie 20 lat.
ANDREAS GEBERT / REUTERS / FORUM
O

Orangutan urodził się w słynnym ośrodku badania naczelnych w Atlancie. „Adoptowała” go antropolożka Lyn Miles i przez osiem lat uczyła go języka migowego. Opanował ok. 150 znaków. Jego imię po malezyjsku oznacza „piękny”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]