Reklama

Na skróty 19/08

Na skróty 19/08

06.05.2008
Czyta się kilka minut
Wojciech Dzieduszycki zmarł
w

w wieku 96 lat we Wrocławiu Był śpiewakiem operowym, aktorem, artystą kabaretowym, m.in. twórcą kabaretu "Dymek z papierosa", współpracownikiem miesięcznika "Odra". W 2006 r., po ujawnieniu faktu jego współpracy z UB i SB, zrzekł się honorowego obywatelstwa Wrocławia.

Nagrody TVP Kultura

otrzymali: Jarosław Marek Rymkiewicz za książkę "Wieszanie"; Piotr Cieplak za reżyserię przedstawienia "Opowiadania dla dzieci według Singera"; Tomasz Wiśniewski za film "Wszystko będzie dobrze"; kompozytor Paweł Mykietyn, saksofonista Maciej Obara, reżyser i artysta multimedialny Artur Żmijewski, oraz "Antologia polskiej animacji dla dzieci" na DVD.

Nagrody 5. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy

przypadły m.in. filmom "Umrzeć w Jerozolimie" (reż. Hilla Medalia...

4333

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]