Reklama

Muzułmanie solidarni z chrześcijanami

Muzułmanie solidarni z chrześcijanami

17.07.2012
Czyta się kilka minut
Adan Wachu, sekretarz generalny Naczelnej Rady Kenijskich Muzułmanów: Terrorystom chodzi o wbicie klina między chrześcijan i muzułmanów. Nie pozwolimy na realizację tego bezrozumnego scenariusza.
1

1 lipca w mieście Garissa w Kenii, tuż przy granicy z Somalią, doszło do ataku na dwa kościoły chrześcijańskie, w których zginęło 17 osób. Kilka dni po tym wydarzeniu kenijscy muzułmanie postanowili zapewnić ochronę chrześcijańskim świątyniom. Niedziela 8 lipca była pierwszym dniem ochraniania kościołów. PIOTR WŁOCZYK: Dlaczego chronicie chrześcijańskie kościoły? ADAN WACHU: To wyraz solidarności pomiędzy kenijskimi muzułmanami a chrześcijanami. Muzułmanie postanowili otoczyć kościoły kordonem, by upewnić się, że ktokolwiek chciałby zaatakować naszych chrześcijańskich braci i siostry, musiałby wpierw podnieść rękę na nich. Latami żyliśmy obok siebie w pokoju i zrobimy wszystko, aby obronić tę dobrą relację przed wszelkimi próbami zamachu na nią. Somalijscy rebelianci z organizacji Al-Shabab i Al-Kaida chcieliby, aby Kenia podążyła drogą realizowaną...

5640

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]