Reklama

Legia dla Mrożka

Legia dla Mrożka

13.07.2003
Czyta się kilka minut
S

Sławomir Mrożek został odznaczony najwyższym francuskim orderem: Krzyżem Legii Honorowej. Dekoracji dokonał 30 czerwca, w salonach restauracji Wentzla przy krakowskim Rynku Głównym, ambasador Republiki Francuskiej Patrick Gautrat. Licznie zgromadzeni goście mogli usłyszeć, kim jest Sławomir Mrożek dla kultury francuskiej. On, który przez „okulary Sławomira Mrożka” od - lat genialnie odkrywa śmieszne, smutne, tragiczne i wzniosłe składniki polskości, uznany został za twórcę ważnego dla Francji. Uroczystość pokazała, co nas - Francuzów i Polaków - łączy, pokazała uniwersalny wymiar polskich doświadczeń w zwierciadle utworów Sławomira Mrożka.

Radując się odnowieniem starych więzów z Francją, Kawalerowi Legii Honorowej i mistrzowi kilku pokoleń Polaków, naszemu Autorowi, składamy najserdeczniejsze gratulacje. Jemu i Jego Małżonce Susanie życzymy wielu jeszcze owocnych lat -...

995

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]