Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

26.10.2020
Czyta się kilka minut
19 – 25 października
L

Lista życzeń

Wśród setki najgorętszych premier gier komputerowych tego roku aż dwadzieścia to polskie produkcje. Najwyżej jest oczywiście „Cyberpunk 2077”. Kolejne miejsce na Top Wishlists popularnego wśród graczy serwisu Steam zajmuje druga część gry „Dying Light”, zaś miejsce ósme to „Ghostrunner” krakowskiego studia One More Level. Premierę gry zaplanowano na ten tydzień.

Festiwal fantastyki

W miniony czwartek zakończyła się 20. edycja największego polskiego festiwalu fantastyki Pyrkon – w tym roku w wersji wirtualnej jako PyrkOnline. W programie znalazło się również spotkanie ze współtwórcą „Cyberpunka 2077”. Jego nagranie, jak wszystkie festiwalowe spotkania, dostępne jest w mediach społecznościowych organizatora.

Spektakle online

Także teatry coraz częściej prezentują swój repertuar w internecie – powstają nowe platformy VOD oferujące wybrane spektakle w czasie rzeczywistym. Na takie rozwiązania zdecydowały się już m.in. stołeczny Teatr Powszechny, Teatr Ateneum czy TR Warszawa.

9 kilometrów książek

Prawie 300 tysięcy egzemplarzy – tyle książek zebrała Fundacja Zaczytani.org podczas trwającej miesiąc zbiórki. Mimo epidemii udało się zmobilizować do pomocy społecznej dla szpitali i placówek opiekuńczych mieszkańców ponad 200 miejscowości.

Juliusz za Jaremę

Agnieszkę Daukszę wyróżniono Górnośląską Nagrodą Literacką „Juliusz” za biografię malarki Marii Jaremy. „Jaremianka” była także finalistką tegorocznej Nagrody Nike.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]