Reklama

Kronika religijna (24-30 IV)

Kronika religijna (24-30 IV)

04.05.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • O znaczeniu niedzieli oraz kultu Miłosierdzia Bożego mówił Benedykt XVI podczas modlitwy "Regina Caeli" (23 kwietnia). Papież przypomniał, że "sługa Boży Jan Paweł II, doceniając duchowe doświadczenie skromnej zakonnicy św. Faustyny Kowalskiej, postanowił, aby Niedziela po Wielkanocy była w szczególny sposób dedykowana Bożemu Miłosierdziu". Przemawiając do Polaków, Benedykt XVI pozdrowił pielgrzymów zgromadzonych w Łagiewnikach. Złożył również życzenia wiernym Kościołów Wschodnich, którzy obchodzili uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, oraz wyraził solidarność z ofiarami powodzi w Serbii, Rumunii i Bułgarii.
  • Środowa audiencja generalna: tematem katechezy Benedykta XVI było miejsce Tradycji apostolskiej i Pisma Świętego we wspólnocie Kościoła. "Ta ciągła aktualizacja żywej obecności Pana Jezusa w Jego ludzie, dokonująca się przez Ducha Świętego i...
8615

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]