Reklama

Kronika religijna (17-23 IX)

Kronika religijna (17-23 IX)

25.09.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Prawdziwa religia polega na naśladowaniu Ojca Niebieskiego w miłowaniu wszystkich ludzi, nawet dalekich i nieprzyjaciół - powiedział Benedykt XVI podczas rozważania przed modlitwą "Anioł Pański" (16 września). "»Nie sądźcie... nie potępiajcie... odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane... Bądźcie miłosierni, jak Ojciec was jest miłosierny«. W tych słowach znajdujemy bardzo konkretne wskazania dla naszego codziennego postępowania jako wierzących" - zauważył Papież.
  • "Każde jego wystąpienie miało na celu pobudzenie wiernych do myślenia i zrozumienia moralnych i duchowych wymogów wiary" - tak o św. Janie Chryzostomie opowiadał Benedykt XVI podczas środowej audiencji ogólnej. Papież przypomniał, że w tym roku obchodzimy rocznicę 1600-lecia śmierci świętego i zwrócił uwagę, że szczególnie aktualne jest jego nauczanie na temat roli...
7046

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]