Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

05.12.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • “Najdrożsi, zapewniam was i cały naród ukraiński, że w tych dniach w szczególny sposób modlę się za Waszą ukochaną ojczyznę" - zapewnił pielgrzymów z Ukrainy Jan Paweł II podczas środowej audiencji generalnej. Te słowa znalazły się dzień później na czołówce “L’Osservatore Romano", nieoficjalnego organu prasowego Stolicy Apostolskiej. Zdaniem redaktorów dziennika, Papież wyraził “solidarność z narodem ukraińskim w owych dramatycznych chwilach, które mogą się odbić na przyszłości kraju". O Ukrainie Jan Paweł II wspomniał również po niedzielnej modlitwie Anioł Pański: “Myślą moją ogarniam także obecnych na tym placu pielgrzymów ukraińskich. Zapewniam ich o mojej modlitwie w intencji pokoju w ich kraju" - powiedział.
  • Bezwzględne pierwszeństwo Chrystusa, o którym pisze św. Paweł w Liście do Kolosan, było tematem katechezy Jana Pawła II podczas środowej audiencji...
8303

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]