Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

17.10.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • W Watykanie ogłoszono list apostolski Jana Pawła II o eucharystii “Mane nobiscum Domine" (Zostań z nami, Panie). Z treścią tego dokumentu, ogłaszającego Rok Eucharystii, zapoznano dziennikarzy 8 października w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej. Papież wezwał w nim wiernych, by dawali świadectwo “obecności Boga w świecie". “Myli się ten, kto uważa, że publiczne odwoływanie się do wiary może zagrozić autonomii państwa i jego instytucjom, czy wręcz może stanowić zachętę do postawy nietolerancji. (...) Kultura Eucharystii krzewi kulturę dialogu" - napisał Jan Paweł II. Przyznał, że w przeszłości “nie brakowało błędów", należy je jednak “położyć na karb nie korzeni chrześcijańskich, lecz niekonsekwencji chrześcijan w stosunku do swych korzeni". “Kto nauczy się od Chrystusa ukrzyżowanego mówić: dziękuję, może zostać męczennikiem, ale nigdy nie stanie się oprawcą" - czytamy list....
9046

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]