Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

30.11.2003
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Jan Paweł II potępił zamachy terrorystyczne w Stambule i wyraził współczucie ofiarom, ich bliskim oraz narodowi tureckiemu. Papież określił terroryzm jako wyraz “pogardy dla człowieka i ludzkości". Jednocześnie zaapelował do terrorystów, aby “odważnie powrócili na drogę pokoju". “Tylko dialog jest godną człowieka drogą rozwiązywania napięć między osobami i grupami" - przypomniał Jan Paweł II. W dwóch zamachach w Stambule (20 listopada) zginęło 27 osób, a prawie 500 zostało rannych.
  • Zaniepokojenie osłabieniem praktyk religijnych wśród Belgów wyraził Papież podczas audiencji dla biskupów tego kraju, przebywających w Rzymie z wizytą “ad limina". Jan Paweł II skrytykował tamtejsze ustawy dotyczące podstawowych dziedzin życia społecznego - jak narodziny, małżeństwo, rodzina, choroba i śmierć. Zaapelował do biskupów, aby wyraźniej artykułowali głos Kościoła w...
9000

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]