Reklama

Kronika religijna (11-17 XII)

Kronika religijna (11-17 XII)

18.12.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański Benedykt XVI zaapelował o pokój w Libanie i na Bliskim Wschodzie (10 grudnia). Papież prosił "Libańczyków i ich rządzących, aby mieli na sercu wyłącznie dobro kraju i zgodę między jego wspólnotami", i wezwał wspólnotę narodową, aby pomogła "określić nie cierpiące zwłoki pokojowe i sprawiedliwe rozwiązania dla Libanu i dla całego Bliskiego Wschodu". Wspominając o Adwencie, Benedykt XVI powiedział, że okres poprzedzający narodzenie Jezusa wzywa, byśmy skierowali wzrok ku "niebieskiemu Jeruzalem", a jednocześnie "zaangażowali się modlitwą, nawróceniem i dobrymi uczynkami".
  • Środowa audiencja generalna: kontynuując cykl o postaciach pierwotnego Kościoła, Papież omówił działalność dwóch najbliższych współpracowników Pawła z Tarsu, Tymoteusza i Tytusa.
  • Benedykt XVI przyjął na audiencji premiera Izraela...
8298

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]