Reklama

Kronika religijna (1-7 V)

Kronika religijna (1-7 V)

08.05.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Do umacniania wiary w zmartwychwstanie Chrystusa wezwał Benedykt XVI przed niedzielną modlitwą "Regina Coeli" (30 kwietnia). "Zmartwychwstanie Chrystusa jest centralnym wydarzeniem chrześcijaństwa, podstawową prawdą, którą należy potwierdzać z mocą w każdym czasie, gdyż zaprzeczanie jej, jak to na różne sposoby próbowano robić i nadal się czyni, bądź przekształcenie jej w wydarzenie czysto duchowe, to unicestwianie naszej wiary" - przypomniał Papież.
  • Środowa audiencja generalna: Papież kontynuował cykl katechez o Kościele początków chrześcijaństwa. Podkreślił znaczenie Tradycji, która jest "żywą Ewangelią, głoszoną przez Apostołów w swej całości, na podstawie pełni ich jedynego i niepowtarzalnego doświadczenia". Zwracając się do Polaków, Benedykt XVI wspomniał o uroczystości Matki Boskiej Królowej Polski: "Zarówno dla Kościoła w Polsce, jak i dla całego...
8244

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]