Reklama

Kronika religijna (1-7 I)

Kronika religijna (1-7 I)

08.01.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • W ostatnim dniu roku Papież odprawił uroczyste nieszpory z dziękczynnym "Te Deum". "W chwili, gdy kończy się rok 2006 i widać już świt roku 2007, prośmy Bożą Rodzicielkę, aby uprosiła nam dar dojrzałej wiary: jak najbardziej podobnej do Jej wiary, wiary jasnej, szczerej, pokornej, a równocześnie odważnej, pełnej nadziei i entuzjazmu dla Królestwa Bożego, wiary pozbawionej wszelkiego fatalizmu i nastawionej na współpracę w pełnym i radosnym posłuszeństwie woli Bożej oraz absolutnej pewności, że Bóg nie pragnie niczego innego jak miłości i życia. Zawsze i dla wszystkich" - stwierdził Benedykt XVI w homilii.
  • O najgłębszym powołaniu rodziny mówił Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą "Anioł Pański" (31 grudnia). Nawiązując do obchodzonej w tym dniu uroczystości Świętej Rodziny, Papież podkreślił, że rodzina z Nazaretu jest wzorcem "każdej rodziny...
7789

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]