Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

31.01.2022
Czyta się kilka minut
25–31 stycznia
Jarosław Gowin / FOT. PIOTR MOLECKI / EAST NEWS
W

WIEJE

Orkan Nadia sparaliżował kraj: na skutek dwudniowych wichur zginęła jedna osoba, a kilka zostało rannych, straż pożarna otrzymała niemal 15 tys. próśb o interwencję, kilkaset tysięcy gospodarstw odnotowało przerwy w dostawie prądu.

WISI

„Całe państwo wisi na moich trzech głosach” – powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z byłym działaczem swojego ugrupowania, ujawnionej przez TVN24. Nie przebierając w słowach, polityk i muzyk mówi także o nepotyzmie i korupcji w PiS oraz o machinie propagandowej TVP.

LECI

Na ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Andrzej Duda będzie najwyższym przywódcą z UE – większość zachodnich polityków ogłosiła dyplomatyczny bojkot imprezy, na którą stawią się także dygnitarze z Rosji, Kambodży, Mongolii, Kataru i Arabii Saudyjskiej.

WRACA

Do polityki wrócił po chorobie Jarosław Gowin, z którego serii wywiadów wyłania się m.in. plan budowy umiarkowanie konserwatywnej koalicji wyborczej z PSL i Polską 2050 Szymona Hołowni.

NIE KLIKA

Sensacji o: skandalach obyczajowych w konserwatywnych instytutach prawniczych, raperach zatrzymanych za posiadanie narkotyków, zaszczepionych politykach obsługujących antyszczepionkowy elektorat itp. – nie powielamy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]