Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

10.05.2021
Czyta się kilka minut
4–10 maja
ARCHIDIECEZJA AGRIGENTO
M

MĘCZENNIK MAFII

W katedrze w Agrigento na Sycylii odbyła się beatyfikacja 37-letniego sędziego Rosarioa Livatina, zastrzelonego przez mafię w 1990 r. Na uroczystość wybrano 28. rocznicę historycznego przemówienia Jana Pawła II wygłoszonego w Agrigento przeciwko przestępczości zorganizowanej. W całym mieście obowiązywały nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Papież po modlitwie „Regina Coeli” w Watykanie powiedział: „Niech jego przykład będzie dla wszystkich, a zwłaszcza dla sędziów, zachętą do bycia oddanymi obrońcami praworządności i wolności”.

SPOTKANIA Z PAPIEŻEM

Od środy 12 maja audiencje ogólne odbywać się będą z udziałem wiernych na Dziedzińcu św. Damazego. Od 4 listopada papieskie audiencje były transmitowane z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

NIE JEST W PORZĄDKU

„Jedni, bardziej krytyczni, są wyraźniej otwarci na zmiany. Inni z kolei chcieliby zachować status quo, więc pytają: a co ci świeccy chcą zmieniać, przecież wszystko idzie w porządku. No, ale nie idzie w porządku” – mówił w rozmowie z KAI bp Piotr Jarecki o reakcjach biskupów na Kongres Katoliczek i Katolików – zainicjowane przez świeckich forum dyskusji o kryzysie w polskim Kościele.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]