Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

02.04.2021
Czyta się kilka minut
29 marca – 1 kwietnia
K

Klimatyczne 10 przykazań

Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka opublikowała „Wskazówki duszpasterskie w sprawie przesiedleńców klimatycznych”. Dziesięciopunktowy dokument zawiera listę zaleceń dotyczących tego, jak wpływać na kształtowanie polityki, biorąc pod uwagę, że programy rządowe dotyczące przesiedleńców „często są nieadekwatne, krótkowzroczne i podlegające dyktatowi ekonomii”. To pierwszy watykański dokument odnoszący się wyłącznie do skutków zmian klimatycznych.

Szczepionki dla bezdomnych

„W tym roku to szczepionka będzie znakiem obmycia nóg biednym” – tak określił jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski watykańską akcję szczepienia na COVID-19 bezdomnych, rozpoczętą w Wielkim Tygodniu.

Krytyk maseczek zdymisjonowany

Papież przyjął rezygnację meksykańskiego biskupa Antonia Gonzáleza Sáncheza, który od 1995 r. kierował diecezją Ciudad Victoria w północno-wschodniej części kraju. Do osiągnięcia wieku emerytalnego zostały mu jeszcze dwa lata. W lutym podczas jednej z mszy hierarcha oświadczył, że noszenie maseczek w celu ochrony przed koronawirusem podaje w wątpliwość zaufanie wobec Boga.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Moi Drodzy, mam 80 lat, przez cale swoje życie zawodowe byłem przykładnym katolikiem, przyjąłem wszystkie sakramenty, płaciłem wg ustalonych taryf. Na rozmyślaniach o niuansach religijnych po prostu nie miałem czasu. Będąc już od dawna na emeryturze mam więcej czasu i dostrzegam w naszej wierze tyle niekonsekwencji i przekłamań ze ogarnia mnie przerażenie. Ten przykład jest znamienny. Czy wierzymy w to ze można umrzeć bez woli Boga tylko dlatego ze nie nosiło się maseczki? Czy nie wierzymy w to, ze wszystko jest zależne od woli Boga? Czy wierzymy ze Bog miał zamiar wobec nas ze będziemy żyli długo ale skoro nie nosimy maseczki i nie modlimy się gorąco aby nie zachorować to Pan Bog jest "zmuszony" zmienić swoje zamiary? Pytam o to wszystkich znajomych, dobrych katolików ale nikt nie chce o tym myslec ! Po co? Zaczynam wątpić czy to co nazywamy nasza wiarą jest rzeczywiście wiarą. Kazimierz

Logicznie rzec biorąc w trosce o to aby jak najmniej ludzi poszło do piekła powinniśmy przestać się rozmnażać. Każdy ma takie albo nawet jeszcze bardziej celne uwagi. Ważne jest jednak co innego. Ważne jest aby dobrze przeżyć to życie. Z Bożą pomocą, o której lepiej lub gorzej mówi Kościół katolicki, jest zdecydowanie łatwiej.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]