Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

07.09.2020
Czyta się kilka minut
1–7 września
D

DWA SŁOWA

Franciszek zatwierdził nową włoską treść konsekracji w Mszale Rzymskim. Od Wielkanocy 2021 r. zaczną obowiązywać słowa: „kielich krwi (...), która za wszystkich będzie wylana” zamiast „za wielu będzie wylana”. „Tylko dwa słowa, ale mówią wszystko o kierunku reform ery Franciszka” – komentuje „The Tablet”.

PIERWSZY REKTOR

W wieku 94 lat zmarł kard. Marian Jaworski – przyjaciel Jana Pawła II, były metropolita lwowski. Pochodził ze Lwowa. Gdy w 1981 r. powstała Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie, został jej pierwszym rektorem. W latach 1991–2008 metropolita Lwowa obrządku łacińskiego. Na łamach „Więzi” mówił: „nie ma nic gorszego niż Kościół na służbie nacjonalizmu”.

HONOROWY OBYWATEL

„To jest hańba, żeby ci, którzy »Solidarność« tworzyli, zostali wyeliminowani i wyrzuceni poza główne obchody tej rocznicy. W taki sposób niszczy...

1414

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]