Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

07.09.2020
Czyta się kilka minut
1–7 września
D

DWA SŁOWA

Franciszek zatwierdził nową włoską treść konsekracji w Mszale Rzymskim. Od Wielkanocy 2021 r. zaczną obowiązywać słowa: „kielich krwi (...), która za wszystkich będzie wylana” zamiast „za wielu będzie wylana”. „Tylko dwa słowa, ale mówią wszystko o kierunku reform ery Franciszka” – komentuje „The Tablet”.

PIERWSZY REKTOR

W wieku 94 lat zmarł kard. Marian Jaworski – przyjaciel Jana Pawła II, były metropolita lwowski. Pochodził ze Lwowa. Gdy w 1981 r. powstała Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie, został jej pierwszym rektorem. W latach 1991–2008 metropolita Lwowa obrządku łacińskiego. Na łamach „Więzi” mówił: „nie ma nic gorszego niż Kościół na służbie nacjonalizmu”.

HONOROWY OBYWATEL

„To jest hańba, żeby ci, którzy »Solidarność« tworzyli, zostali wyeliminowani i wyrzuceni poza główne obchody tej rocznicy. W taki sposób niszczy...

1414

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]