Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

07.10.2019
Czyta się kilka minut
30 września – 6 października
P

Pióra i Duch Święty

„Jaka jest różnica między indiańskim pióropuszem na głowie a biretem noszonym przez pracowników kurii?” – pytał retorycznie Franciszek podczas przemówienia otwierającego obrady Synodu dla Amazonii, odnosząc się do usłyszanej pogardliwej wypowiedzi na temat Indian. Papież przypomniał, że „głównym aktorem synodu jest Duch Święty”. (O Amazonii – zob. reportaż Mirosława Wlekłego i rozmowa z o. Kasperem Kaproniem w dziale Wiara).

Beatyfikacja prymasa

Metropolita warszawski w rozmowie z dziennikarzami potwierdził, że data beatyfikacji przypadnie na późną wiosnę, w okolicy rocznicy śmierci i pogrzebu nowego błogosławionego (28 i 31 maja), oraz podał, że nastąpi ona na placu Piłsudskiego w Warszawie. Przypomnijmy: tydzień temu poinformowaliśmy jako pierwsi, że beatyfikacja kard. Wyszyńskiego nastąpi w czerwcu.

Audyt w Caritasie

Episkopat zlecił kontrolę w Caritas Polska. Dziennik „Gazeta Prawna” opisał m.in. nietransparentne relacje kościelnej organizacji z jedną z firm PR-owych.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]