Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

03.06.2019
Czyta się kilka minut
28 maja – 3 czerwca
F

FRANCISZEK I BENEDYKT

„Problemem Benedykta są jego kolana, a nie umysł” – odpowiedział Franciszek, pytany przez dziennikarzy w drodze powrotnej z Rumunii o relację z papieżem emerytem. „Biorę jego rękę i pozwalam mu mówić. Mówi niewiele, w swoim własnym tempie, ale z taką samą głębią, jak zawsze” – opowiadał Franciszek, przyznając, że te częste spotkania dodają mu sił.

MŁODZI NA LEDNICY

60 tys. młodych ludzi przybyło na XXIII Spotkanie na Lednicy. Tym razem obyło się bez symbolicznych religijnych gadżetów, wokół których skupiały się spotkania w ubiegłych latach. Młodzi z wyciągniętymi rękami nad głowami kapłanów w geście błogosławieństwa prosili, by duchowni potrafili w godzinie próby dla Kościoła w Polsce stawać w prawdzie, pokorze i miłości. Wspominano Światowe Dni Młodzieży w Panamie oraz pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski w 1979 r. Tradycyjne przesłanie do młodych przekazał papież Franciszek.

STULETNI PROBOSZCZ

Ks. Probo Vaccarini jest proboszczem małej wspólnoty wiejskiej w pobliżu Rimini we Włoszech, choć 4 czerwca obchodzi setne urodziny. Jest ojcem siedmiorga dzieci – w tym czterech kapłanów. W wieku 69 lat jako wdowiec ukończył studia teologiczne i przyjął święcenia kapłańskie.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]