Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

11.08.2018
Czyta się kilka minut
K

KRONIKA MIŁOSNA

Kobieto, „nie odmawiaj zbyt często współżycia”, „pozwól sobie na śmielsze zachowania i bieliznę”. Mężczyzno, „bądź czysty i atrakcyjny” – to tylko niektóre porady dla małżonków przygotowane przez autorów katolickiej strony umilowani.pl. Z porad wynika m.in., że piękno „kobiety wyrażają ubiorem”, a mężczyźni „sprawnością intelektualną”. Czytamy w nich także, że hierarchia potrzeb dla kobiet to „sen-jedzenie-seks”; dla mężczyzn – „seks-jedzenie-sen”.

KRONIKA ABSURDU

15-letniej Maxine Arbelo, transpłciowej katoliczce z Karoliny Północnej, odmówiono komunii świętej. Matka dziewczyny twierdzi, że to dyskryminacja, bo Maxine podczas mszy miała makijaż i mimo że urodziła się chłopcem, identyfikuje się jako dziewczyna. Rzecznik lokalnej diecezji wyjaśnia, że komunia nie została udzielona, ponieważ dziewczyna… żuła w kościele gumę, co miało być dowodem na złamanie tzw. postu eucharystycznego.

KRONIKA OBURZONYCH

Polscy duchowni komentowali pogrzeb Kory: „Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec” (ks. Marek Sławek); „Zamilknij klecho” (ks. Wojciech Lemański); „Takim chamskim zachowaniem nikogo do Chrystusa i Kościoła nie przyciągniemy” (ks. Grzegorz Kramer). O sprawie pisze w numerze Szymon Hołownia (s. 45).

KRONIKA SPOKOJU

Tydzień temu pisaliśmy o decyzji patriarchy Tawadrosa II, który zamknął konta w mediach społecznościowych. Koptyjscy mnisi i mniszki wzięli przykład ze swojego przełożonego. Wycofanie się z internetu jest „częścią programu reformy duchowej”. Celem zakazu używania mediów społecznościowych – czytamy na portalu Vatican Insider – jest „oddzielenie się od gorączkowego pośpiechu, w którym szerzy się bezładne idee oraz zbędne dyskusje”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]