Reklama

Inne drogi odpuszczenia

Inne drogi odpuszczenia

26.06.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 24/12
N

Nawiązując do artykułu Józefa Majewskiego „Epicykle sumienia”: uważam, że powstrzymywanie się przez wiernych od częstszego przystępowania do Komunii św. spowodowane jest wątpliwościami dotyczącymi kwalifikacji popełnionych grzechów (grzech śmiertelny uniemożliwia przystąpienie do Najświętszego Sakramentu). W artykule nie znalazłem jasnej odpowiedzi na narzucające się pytanie, czy „inne drogi odpuszczenia grzechów” obejmują również grzechy śmiertelne.

490

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]