Reklama

Filozof w McDonaldzie

Filozof w McDonaldzie

11.06.2012
Czyta się kilka minut
Kiedy piszę o słońcu, to czuję, jakbym je kontrolował. Jakbym dysponował boską mocą panowania nad naturą i życiem. Kiedy opisuję ból – zyskuję nad nim władzę.
Alain de Botton fot. The School of Life
A

ALAIN DE BOTTON (ur. 1969) sławę zdobył jako twórca prac eseistycznych, określanych jako „filozofia życia codziennego”. W błyskotliwy, bardzo osobisty sposób pisze o filozofii, sztuce, karierze, literaturze lub miłości, a jego książki stały się bestsellerami w wielu krajach, również w Polsce, gdzie ukazały się „Podchody miłosne”, „Architektura szczęścia”, „Sztuka podróżowania”, „Jak Proust może zmienić twoje życie”, „O pocieszeniach, jakie daje filozofia”, „Lęk o status”. Ta ostatnia książka była podstawą trzyodcinkowej serii dokumentalnej BBC „Lęk nasz powszedni”, pokazywanej w Polsce na kanale Planete. W lutym ukazała się w Wielkiej Brytanii jego „Religia dla ateistów”.
Z pisarzem spotykam się w przestronnym mieszkaniu zamienionym na biuro, znajdującym się w Hampstead, luksusowej dzielnicy Londynu. Z rodziną mieszka w pobliżu, a jego miejsce pracy to prosty stół,...

27636

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]