Reklama

Dzień po dniu

24.03.2009
Czyta się kilka minut
Wtorek 17 marca
N

Na pokładzie samolotu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Papież potwierdził sprzeciw Kościoła wobec stosowania prezerwatyw jako ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa HIV. Konieczna jest, zaznaczył, humanizacja seksualności oraz troska o bliźniego, w szczególności o chorych, która oznacza też gotowość do osobistych poświęceń. W czasie powitalnego przemówienia w Jaunde powiedział - w obecności władz kraju - że "chrześcijanin nie może milczeć w obliczu cierpienia czy przemocy, biedy czy głodu, korupcji czy nadużywania władzy".

Środa 18 marca

Media wciąż komentowały kwestię prezerwatyw: "Timesonline" umieścił karykaturę Benedykta XVI z prezerwatywą zamiast mitry, organizacje humanitarne uznały wypowiedź Papieża za "groźną dla polityki zdrowotnej". Benedykt XVI spotkał się z prezydentem Paulem Biya, a ...

2565

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]