Reklama

Dziękuję

Dziękuję

07.04.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 12/2014
C

Chcę bardzo podziękować panu Michałowi Olszewskiemu, ale przede wszystkim druhowi Grzegorzowi Nowikowi, za artykuł z 23 marca oczyszczający pamięć Henryka Ostrowskiego „Heńka”. Ostrowski był niesłusznie uważany – na podstawie niesprawdzonych informacji – przez część środowiska byłych harcerzy za tego, który zdradził podczas przesłuchania przez gestapo. Bardzo źle się z tym czuł. Mówił mi o tym, kiedy w 1969 r. przyjechał na krótko z Australii do Warszawy. Jeszcze raz wyrażam uznanie i podziękowanie za uparte dochodzenie do prawdy.
Stanisław Ciszewski, b. harcerz 22. drużyny z Grochowa

631

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]