Reklama

Ładowanie...

Dywizje Pielgrzyma Pokoju

17.10.2004
Czyta się kilka minut
Jan Paweł II - Pielgrzym Pokoju - pod takim hasłem odbył się czwarty Dzień Papieski. Kościół w Polsce pragnie, aby Dzień nie ograniczał się do wspomnień o Janie Pawle II - podkreślił kard. Józef Glemp - Powinien się przyczyniać do tego, by w życiu codziennym ludzi wierzących stosowane było przykazanie moralne i religijne.
O

Obchody - mające upamiętniać wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - organizuje fundacja Episkopatu “Dzieło Nowego Tysiąclecia" pod przewodnictwem abp. Tadeusza Gocłowskiego. Przed kościołami i na ulicach wolontariusze kwestowali na rzecz zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.

“Dziś w Polsce obchodzony jest Dzień Papieski; niech będzie on okazją do pogłębienia wiary i ujrzenia miłosierdzia względem potrzebujących" - tak do rodaków zwrócił się po niedzielnym Aniele Pańskim Jan Paweł II. W sobotę Telewizja Polska wyemitowała także jego krótkie przesłanie: “Pozdrawiam Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia i wszystkich, którzy z okazji kolejnej rocznicy pontyfikatu podejmują różnorakie inicjatywy religijne, kulturalne i społeczne. Cieszę się, że wspomnienie dnia, w którym Pan wezwał mnie na stolicę św. Piotra, staje się okazją do modlitwy, do refleksji nad...

5177

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]