Reklama

"Antyk" w prokuraturze

"Antyk" w prokuraturze

11.07.2004
Czyta się kilka minut
Śledztwo w sprawie antysemickich publikacji kolportowanych w księgarni Antyk zostało prawomocnie umorzone 30 czerwca 2003 (postanowienie utrzymano w mocy 31 października 2003). Po publikacji w grudniu 2003 listu otwartego intelektualistów katolickich do Prymasa Polski prokurator krajowy Karol Napierski zadeklarował, że zbada poprawność postępowania podległych mu instytucji. Poniżej publikujemy odpowiedź Prokuratury Krajowej na zadane przez TP pytanie o stan sprawy.
O

Odpowiadając na pismo z dnia 16 czerwca br. w sprawie aktualnego stanu postępowania w prawomocnie umorzonym śledztwie V Ds 248/02 Prokuratury Okręgowej w Warszawie, dotyczącym publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych oraz publicznego znieważania grupy ludności pochodzenia żydowskiego z powodu jej przynależności narodowej i wyznaniowej poprzez rozpowszechnianie w Księgarni “Antyk" w Warszawie publikacji o charakterze antyżydowskim - uprzejmie powiadamiam, że w dniu 5 marca 2004 r. Prokurator Okręgowy w Warszawie w trybie art. 327 § 3 k.p.k. powołał w tej sprawie biegłych: z zakresu znajomości kultury języka prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka z Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz z zakresu znajomości historii dziejów najnowszych i stosunków narodowościowych prof. dr. hab. Andrzeja Chojnowskiego z Instytutu...

1485

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]