Reklama

Ładowanie...

"Antyk" w prokuraturze

11.07.2004
Czyta się kilka minut
Śledztwo w sprawie antysemickich publikacji kolportowanych w księgarni Antyk zostało prawomocnie umorzone 30 czerwca 2003 (postanowienie utrzymano w mocy 31 października 2003). Po publikacji w grudniu 2003 listu otwartego intelektualistów katolickich do Prymasa Polski prokurator krajowy Karol Napierski zadeklarował, że zbada poprawność postępowania podległych mu instytucji. Poniżej publikujemy odpowiedź Prokuratury Krajowej na zadane przez TP pytanie o stan sprawy.
O

Odpowiadając na pismo z dnia 16 czerwca br. w sprawie aktualnego stanu postępowania w prawomocnie umorzonym śledztwie V Ds 248/02 Prokuratury Okręgowej w Warszawie, dotyczącym publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych oraz publicznego znieważania grupy ludności pochodzenia żydowskiego z powodu jej przynależności narodowej i wyznaniowej poprzez rozpowszechnianie w Księgarni “Antyk" w Warszawie publikacji o charakterze antyżydowskim - uprzejmie powiadamiam, że w dniu 5 marca 2004 r. Prokurator Okręgowy w Warszawie w trybie art. 327 § 3 k.p.k. powołał w tej sprawie biegłych: z zakresu znajomości kultury języka prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka z Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz z zakresu znajomości historii dziejów najnowszych i stosunków narodowościowych prof. dr. hab. Andrzeja Chojnowskiego z Instytutu...

1485

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]