Reklama

26 czerwca - 1 lipca 2010

26 czerwca - 1 lipca 2010

22.06.2010
Czyta się kilka minut
Tuczone narzeczone
D

Dokumentalny, reż. John Bulmer, Wielka Brytania 2004, TVP 2, sobota 26 VI, 16.30

Bogata Północ walczy z anoreksją, podczas gdy na uboższej, południowej półkuli obowiązują zgoła odmienne kanony piękna. I niemniej drastyczne sposoby, by im sprostać. Ugandyjskie plemię Bahima w myśl maksymy, iż grube jest nie tylko piękne, ale symbolizuje życiowe powodzenie, zmusza kandydatki na żony, aby przybierały na wadze. Dodatkowe kilkadziesiąt kilogramów czyni z nich często osoby niezdolne do normalnego życia.

Polska Jasienicy

Mini-serial dokumentalny, reż. Rafał Mierzejewski, Polska 2010, TVN,

cz. 1: poniedziałek 28 VI, 22.50,

cz. 2: wtorek 29 VI, 22.50,

cz. 3: środa 30 VI, 23.20

"Żołnierz wyklęty", "Wróg publiczny", "Tajny współpracownik: żona" - to tytuły...

2209

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]