Reklama

14 - 18 marca 2010

14 - 18 marca 2010

09.03.2010
Czyta się kilka minut
Opis obyczajów
T

Teatr TV, reż. Mikołaj Grabowski, Polska 1990, TVP Kultura, niedziela 14 III, 17.40

Kitowicza nigdy dosyć. Ciekawe, jak "Opis obyczajów" zabrzmi dziś, po 200 latach i w 20 lat od wystawienia go w Teatrze STU. Czy stając się "prawdziwymi Europejczykami" rzeczywiście jesteśmy lepsi od naszych sarmackich protoplastów? Spektakl Mikołaja Grabowskiego przypomni TVP Kultura przy okazji "Niedzieli z... Andrzejem Grabowskim", który wystąpił w jednej z głównych ról.

Tatarak

Dramat, reż. Andrzej Wajda, Polska 2009, Canal +, niedziela 14 III, 20.00

Autorów tego filmu jest właściwie troje: Wajda, Iwaszkiewicz i Krystyna Janda, która czerpiąc z osobistych przeżyć, wzbogaciła adaptację tekstu o nowe, pozafilmowe konteksty. Wiele ryzykując, reżyser i aktorka stworzyli intrygujący eksperyment, nagrodzony m.in....

2073

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]