Reklama

14 - 18 marca 2010

09.03.2010
Czyta się kilka minut
Opis obyczajów
T

Teatr TV, reż. Mikołaj Grabowski, Polska 1990, TVP Kultura, niedziela 14 III, 17.40

Kitowicza nigdy dosyć. Ciekawe, jak "Opis obyczajów" zabrzmi dziś, po 200 latach i w 20 lat od wystawienia go w Teatrze STU. Czy stając się "prawdziwymi Europejczykami" rzeczywiście jesteśmy lepsi od naszych sarmackich protoplastów? Spektakl Mikołaja Grabowskiego przypomni TVP Kultura przy okazji "Niedzieli z... Andrzejem Grabowskim", który wystąpił w jednej z głównych ról.

Tatarak

Dramat, reż. Andrzej Wajda, Polska 2009, Canal +, niedziela 14 III, 20.00

Autorów tego filmu jest właściwie troje: Wajda, Iwaszkiewicz i Krystyna Janda, która czerpiąc z osobistych przeżyć, wzbogaciła adaptację tekstu o nowe, pozafilmowe konteksty. Wiele ryzykując, reżyser i aktorka stworzyli intrygujący eksperyment, nagrodzony m.in....

2073

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]