Reklama

Wydatki nie takie wielkie

Wydatki nie takie wielkie

21.04.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 14/2014
F

Filip Springer w tekście „Poznań pełen pozorów” pisze, że w konkursie na projekty kulturalne w 2014 r. „85 proc. budżetu przewidzianego w najważniejszym priorytecie zgarnęły dwa największe festiwale – teatralna Malta i muzyczno-filmowy Transatlantyk”. Autor odnosi się do konkursu na dotacje jednoroczne Wydziału Kultury Urzędu Miasta, w których Malta Festival Poznań nie brał udziału. Nasz festiwal otrzymał dotację w konkursie wieloletnim. Jego regulamin ma znacznie ostrzejsze kryteria w stosunku do konkursu na wydarzenia jednoroczne.
Uważam, że dotacje na wydarzenia artystyczne powinny być przedstawiane również w kontekście całościowych wydatków z budżetu Miasta na „Kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego”. W 2014 r. mają one wynieść 88 902 449 zł. Dwa największe festiwale, o których wspomina autor, otrzymały dofinansowanie o łącznej kwocie 5,2 mln zł, czyli równowartość 5,85...

1041

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]