Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

08.04.2019
Czyta się kilka minut
13–19 IV
W

Współwinny. Historia chińskiego dysydenta

Dokumentalny, Heather White, Lynn Zhang, Chiny/USA/Hongkong 2017, TVP1, 15 IV, 23.25

90 procent naszych smartfonów została wyprodukowana w Chinach. Wielu młodych ludzi zatrudnionych w tamtejszych fabrykach przypłaciło to swoim zdrowiem. Jednym z nich jest Yi Yeting, chory na białaczkę aktywista, który walczy o prawa pracowników do rekompensaty i o nagłaśnianie masowych zatruć, dotychczas bagatelizowanych przez wielkie koncerny.

W cieniu drzewa

Komediodramat, reż. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, Dania/Islandia/Polska 2017, HBO, 18 IV, 20.10, 19 IV, 12.25

Rozłożysty klon staje się kością niezgody dla dwóch sąsiadujących ze sobą rodzin na przedmieściach Reykjavíku. Satyryczne obserwacje obyczajowe i przechodzący w makabrę czarny humor tworzą opowieść o tym, jak bardzo złym doradcą mogą być...

1769

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]