Reklama

Ładowanie...

Uzupełnienie

Uzupełnienie

13.06.2016
Czyta się kilka minut
„TP” 21 / 2016
W

W „Tygodniku” ukazał się artykuł ks. Adama Bonieckiego poświęcony wydanej w tym roku książce ks. bp. Jana Pietraszki „Wielka tajemnica wiary. Rozważania o Mszy świętej”. Autor powołuje się na rozmowę ze mną. Przykro mi, ale zapewne z mojej winy lub przeoczenia zabrakło w tym tekście informacji, że zgromadzenie i skatalogowanie spuścizny homiletycznej księdza Pietraszki po jego śmierci w 1988 r. zawdzięczamy przede wszystkim nieżyjącej już prof. Annie Krzysztofowicz (zmarła w 2006 r.) oraz ówczesnemu proboszczowi kolegiaty św. Anny, ks. infułatowi Władysławowi Gasidle. Przykro mi, że ogromny wkład pracy zmarłej Pani Profesor w ocalenie tych materiałów został przeze mnie w rozmowie z ks. Bonieckim pominięty.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]