Reklama

Sprostowanie

Sprostowanie

04.02.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 4/13
Z

Z dużym zainteresowaniem przeczytałem okolicznościowy dodatek specjalny poświęcony postaci i twórczości Witolda Lutosławskiego („TP” 04/13). Niestety, w tekście „Muzyka w książkach” autorstwa p. Jakuba Puchalskiego natrafiłem na fałszywe informacje. Czytamy tam: „Lutosławski wiedział doskonale, jak ważną spuściznę po sobie zostawia, nie pozbywał się więc np. swoich notatników; z takiego zbioru Zbigniew Skowron mógł [sic] ułożyć np. »Zeszyt myśli«. To kolekcja luźnych i dość przypadkowych notatek”.

Nigdy nie układałem w żadnej postaci notatek Witolda Lutosławskiego, natomiast opublikowałem krytyczno-źródłowe wydanie „Zapisków” kompozytora (Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa 2007) na podstawie zeszytu znajdującego się w Archiwum Fundacji Paula Sachera w Bazylei. Układ „Zapisków” odpowiada ściśle zawartości tego zeszytu, a poszczególne, zawarte w nim zapisy nie są...

1808

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]