Reklama

Rok Jana Karskiego 2014

Rok Jana Karskiego 2014

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Wybrane wydarzenia organizowane przez Muzeum Historii Polski w ramach obchodów Roku Jana Karskiego
2

24 kwietnia
URODZINY KARSKIEGO i szereg wydarzeń, głównie w Warszawie, ale również w innych miastach i za granicą: otwarcie wystawy „Jan Karski. Człowiek wolności”, Dworzec Centralny, hala główna: 24.04.-05.05.oraz nowy BUW, hol główny:06.05.-14.05., Warszawa gra w szachy w zabytkowym tramwaju na trasie pl. Zbawiciela – pl. Bankowy – Rondo Radosława – pl. Zbawiciela, g. 12.00-17.00, Warszawa wyjątkowy wieczór: Szewach Weiss w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim „Dlaczego Zachód milczał? Dramatyczne raporty Jana Karskiego o Holokauście”, g. 18.00, Kino Kultura, rezerwacja do 22.04.: rsvp@muzhp.pl, Warszawa video mapping – pokaz audiowizualny na fasadzie Pałacu Staszica, 24.04.-26.04, g. 20.30, Warszawa. Relacja na żywo: www.muzhp.pl

7 i 14 maja
7 i 14 maja: projekcje filmowe w ramach Dni Karskiego (filmy „Wysłannik z Polski” i niewykorzystane fragmenty materiałów do filmu „Shoah”, rezerwacja: dnikarskiego@muzhp.pl), sala projekcyjna nowy BUW, Warszawa.

12-19 maja
Pokazy spektaklu „Coming to See Aunt Sophie” (Białystok, Kielce, Łódź), stworzonego we współpracy z Indiana State University oraz 2B Productions.

14 maja
Dodatek merytoryczny do dziennika „The Guardian” poświęcony biografii Jana Karskiego; współorganizator MSZ i Ambasada RP w Londynie.

28 maja
Warsztaty dla nauczycieli, animatorów kultury, edukatorów na podstawie pakietu edukacyjnego „Jan Karski i jego czasy” (rezerwacja oferta.edu@muzhp.pl), siedziba MHP, Warszawa.

Czerwiec-sierpień
Dni Karskiego w Krakowie (wystawa, panel dyskusyjny, projekcje filmowe) we współpracy ze Stradomskim Centrum Dialogu, Muzeum Historycznym m. Krakowa, Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Kraków.

5 czerwca
Otwarcie Ogrodu Sprawiedliwych – upamiętnienie postaci Jana Karskiego we współpracy z Domem Spotkań z Historią i Miastem Stołecznym Warszawą, Warszawa.

22 czerwca
Finał konkursu na komiks o Janie Karskim we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Stowarzyszeniem „Dzieci Holokaustu”, Muzeum Historii Żydów Polskich oraz ŻIH, Warszawa.

1-30 września
Dni Karskiego w Płocku we współpracy z Muzeum Mazowieckim i Muzeum Żydów Mazowieckich, Płock.

1-31 października
Dni Karskiego w Sopocie (wystawa, projekcje filmowe, spotkania) we współpracy z Europejskim Forum Nowych Idei, Fundacją Edukacyjną Jana Karskiego (FEJK), Domem Młodzieżowym oraz Wydziałem Kultury Miasta Sopotu, Sopot.

5-6 listopada
Konferencja „Pamięć i Odpowiedzialność”, współorganizator FEJK, we współpracy z: MSZ, MKiDN, stary BUW, Warszawa.Rok Jana Karskiego to również wystawa „Jan Karski. Człowiek wolności” na świecie: m.in. Sztokholm, Paryż, Sofia, Praga, Madryt, Lens, Archangielsk, Londyn, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

Więcej informacji na stronach www.jankarski.org oraz www.muzhp.pl

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]