Reklama

Obciachofobia

Obciachofobia

12.10.2010
Czyta się kilka minut
Od dwóch lat prowadzimy nowatorski program walki z obciachofobią. Dzięki finansowaniu ze środków unijnych możemy z naszym przekazem docierać do osób i grup szczególnie nią zagrożonych.
Olivia Kiść, menadzer projektu "Open Obciach" / rys. Mateusz Kaniewski
W

W praktyce terapeutycznej stykamy się z bardzo drastycznymi przypadkami obciachofobii. Jeden z uczestników naszych warsztatów, mężczyzna po trzydziestce, wstydził się kupić w Empiku płytę swojego ulubionego wykonawcy. Obawiał się reakcji sprzedawców!

Takim osobom pomagamy w przezwyciężaniu strachu, obaw i uprzedzeń. Metodą małych kroków oswajamy obciach.

Zaczynamy od klasyki. Proponujemy uczestnikom wspólne oglądanie "Słonecznego Patrolu". Podkreślamy, że wśród wielbicieli tego serialu jest wielu intelektualistów, działaczy społecznych, sportowców. Następnie przechodzimy do "Świata według Kiepskich". Na koniec proponujemy "Szpilki na Giewoncie", dowodząc, że jest to "kawał prawdy o współczesnej Polsce".

Po takiej dawce grupa może rozpocząć trening w terenie. Bez fałszywej skromności powiem, że wyniki są imponujące......

1201

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]