Reklama

Noce osobliwe

Noce osobliwe

13.08.2009
Czyta się kilka minut
Krakowskie Noce szybko stają się częścią genius loci miasta. Zorganizowana po raz pierwszy w 2004 r. Krakowska Noc Muzeów od razu stała się osobliwością, bo gdzież, jeśli nie w mieście, które samo jest niezwykłym muzeum, mogła zauroczyć mocniej?
N

Na zaproszenie Prezydenta Miasta prof. Jacka Majchrowskiego, do organizacji Nocy Muzeów włączyły się placówki muzealne podległe Miastu, Województwu, Ministrowi Kultury, muzea kościelne i uczelniane. Od roku 2007 (jubileuszu 750-lecia nadania Krakowowi prawa magdeburskiego) organizowane są Noc Teatrów Krakowskich i Noc Jazzu. W Nocy Teatrów uczestniczą krakowskie sceny publiczne i nieinstytucjonalne. I znów: w zabytkowych wnętrzach, na placach starego Krakowa i Nowej Huty artyści występują w kilkudziesięciu spektaklach (w br. było ich ponad 70). Od trzech lat podczas lipcowego Festiwalu Jazzowego "Piwnicy Pod Baranami" walor niepowtarzalności zyskuje Noc Jazzu, na którą w imieniu Prezydenta Miasta Witold Wnuk zaprasza najprzedniejszych jazzmanów.

Pierwszą noc Cracovia Sacra zainaugurowano przed rokiem w święto Wniebowzięcia w opactwie benedyktyńskim w Tyńcu....

4832

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]