Reklama

Liczymy na pomoc

Liczymy na pomoc

19.06.2007
Czyta się kilka minut
Pani Beata uległa w dzieciństwie tragicznemu wypadkowi, po którym konieczna była amputacja obu nóg aż do podudzi. Mimo niepełnosprawności potrafiła cieszyć się życiem i zaczęła trenować narciarstwo klasyczne, biorąc udział w licznych zawodach (pani Beata należy do kadry krajowej i może pochwalić się sukcesami na mistrzostwach świata, Europy i paraolimpiadach). Po kontuzji kolana odniesionej w 2003 r. podczas olimpiady w Nagano poddała się operacji, która jednak nie zakończyła się spodziewanymi efektami. Obecnie nie może już sprawnie funkcjonować (brak zgięcia w kolanie, uciążliwy ból); niezbędna stała się wymiana protez, ponieważ stare nadmiernie obciążają kolana.
P

Prosimy ludzi dobrej woli o pomoc i szansę dla Beaty, by mogła wrócić do aktywnego życia. Ratunkiem są dla niej protezy podudzi, które kosztują 70 tys. złotych. Zainteresowanych prosimy o wpłaty na konto Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" (ul. Płocka 5A, Gdynia 81-535, tel./fax: 0.58.663.81.41):

Bank Millennium

63 1160 2202 0000 0000 2920 6273,

z dopiskiem "protezy podudzi dla Beaty Pomietło".

Z góry dziękujemy za każdą pomoc.

ZARZĄD FUNDACJI "POMÓŻ I TY"

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]