Reklama

Kronika religijna (30X-5XI)

Kronika religijna (30X-5XI)

06.11.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • "Święci nie są kastą wybrańców, lecz nieprzeliczoną rzeszą" - powiedział Benedykt XVI podczas Mszy w Bazylice św. Piotra we wspomnienie Wszystkich Świętych. Papież podkreślił: "Aby zostać świętym, nie trzeba dokonywać nadzwyczajnych czynów ani dzieł, ani też posiadać wyjątkowej charyzmy. Niezbędne jest zwykłe »służenie« Jezusowi, słuchając Go i idąc za Nim, nie upadając na duchu w obliczu trudności".
  • Do refleksji nad życiem wiecznym wezwał Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą "Anioł Pański" w dniu Wszystkich Świętych. "W naszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości, jesteśmy tak bardzo pochłonięci sprawami ziemskimi, że czasem trudno jest myśleć o Bogu jako o Panu dziejów i naszego własnego życia - zauważył Benedykt XVI. - Tymczasem istnienie człowieka, z samej swej natury, mierzy w coś większego, coś, co je przerasta; nieprzeparte jest w...
8003

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]